Doskonalenie techniki prowadzenia radiowozu - Aktualności - Wydział Doskonalenia Zawodowego KSP

Aktualności

Doskonalenie techniki prowadzenia radiowozu

W Oddziałach Prewencji Policji w Piasecznie odbyło się cykliczne szkolenie dla policjantów z zakresu doskonalenia techniki jazdy policyjnym radiowozem, organizowane przez Wydział Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji. Temat przewodni szkolenia dotyczył przepisów ruchu drogowego, problematyki wypadków drogowych oraz doskonalenia taktyki i zajęć praktycznych z techniki jazdy.

Zakres szkolenia umożliwia nabycie umiejętności szybkiego reagowania i zachowania się w terenie w sytuacjach ekstremalnych. W trakcie szkolenia instruktor zaprezentował ogólne zasady techniki i taktyki jazdy oraz pokazał prawidłową pozycję kierującego, sposób ułożenia rąk na kierownicy oraz ustawienie lusterek. Przedstawił także technikę kierowania pojazdem po wyznaczonej trasie (slalom do przodu). Zwrócił szczególną uwagę na prawidłowe ułożenie rąk na kole kierownicy podczas wykonywania skrętu manewrowego.

W ramach pokazu wykonywał manewr hamowania awaryjnego na odcinku prostym i na łuku, wskazując różnicę i zasadę działania układu hamulcowego wyposażonego w system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) oraz układu hamulcowego bez tego systemu.

Podczas szkolenia instruktor demonstrował technikę wyprowadzenia pojazdu z poślizgu w warunkach kontrolowanych, zwracajac szczególną uwagę na wpływ prędkości i używanie pedału hamulca. Wszyscy  uczestnicy, pod bacznym okiem instruktora, sprawdzali swoje umiejetności i efektywność porad specjalisty podczas ćwiczeń praktycznych. 

Tego typu szkolenia odgrywają istotną rolę w pracy policji, ponieważ funkcjonariusze poruszający się pojazdami służbowymi muszą posiadać najwyższe umiejętności prowadzenia pojazdów, oraz szybkiego reagowania i zachowania na drodze. Takie kwalifikacje mają istotny wpływ na bezpieczeństwo ich samych, a także  innych uczestników w ruchu drogowym.

MW

  • 9
Ładowanie odtwarzacza...

Doskonalenie techniki jazdy - część praktyczna

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 12.33 MB