Jak korzystać z serwisu Empik School? - Języki obce - Wydział Doskonalenia Zawodowego KSP

Języki obce

Jak korzystać z serwisu Empik School?

Data publikacji 09.10.2011

Policjanci i pracownicy KSP, którzy uczęszczają na zajęcia z języka angielskiego, mają możliwość korzystania z serwisu internetowego Empik School o nazwie CLIP, który umożliwia nie tylko ćwiczenia on-line i wirtualny kontakt z wykładowcą, ale zawiera także wiele materiałów do samodzielnej nauki języka Szekspira. Prezentujemy poradnik omawiający krok po kroku zasady korzystania z serwisu i jego możliwości.

Aby zalogować się do portalu należy wejść na stronę http://empik.ioki.com.pl/clip/index.php Ukaże się ekran logowania, w którym należy wpisać indywidualnie przyznany login i hasło:

 

Po zalogowaniu się ukaże się ekran główny, z którego mamy dostęp do poczty i ćwiczeń:


 

Jak korzystać z poczty i kontaktować się z wykładowcą, opisuje poradnik przygotowany przez specjalistów Empik School:

 
materiał video Empik School

 

Niezwykle pomocna może okazać się też Strefa Studenta (Student Zone), do której można dostać się klikając na link u dołu ekranu głównego:

  

 

Zawiera ona klarownie podzielone materiały do nauki własnej, dostosowane do indywidualnego poziomu studenta. Na górze ekranu widoczne są trzy zakładki: NEWS, ENGLISH IN USE oraz WEEKLY PRACTICE. Pierwszy dział zawiera aktualne informacje z kraju i ze świata, oczywiście po angielsku. Dwa pozostałe zawierają ćwiczenia, podzielone na okreslone działy:

  

 

Po kliknięciu na wybrany poziom przechodzimy do ćwiczeń, zawierających zarówno materiały tekstowe, jak i filmy video, wspomagające naukę rozumienia ze słuchu. Przykładowy ekran z ćwiczeniem na poziomie podstawowym wygląda tak:

  

 

Zachęcamy do nauki własnej i doskonalenia praktycznej znajomości języka!

 

oprac. Piotr Maciejczak
wykorzystano materiały Empik School